Odstranění filtru DPF

Odstranění filtru DPF z vozidla

Nevýhodu je že při emisní kontrole stoupnou hodnoty. Podle zjištění standard je do 1. Pokud vozidlo filtr má, tak hodnoty se pohybují cca od 0,1-0,3 .Bez DPF filtru mohou tyto hodnoty stoupnout na cca 0,6 (u starších aut je výrazně nad limit). Také se může stát, že technik přijde na toto odstranění a nenechá vozidlo projít EK. Další problémy mohou nastat např. v Německu kde policie velmi snadno odhalí demontáž.

Surové odstranění (Cena cca 250-500 EUR)

Výhodou je že tímto skončí všechny starosti s tímto filtrem. Vozidlo již nebude ztrácet výkon, při ucpání se nebude spouštět regenerace (spalování) např. o třetí v noci po návrtu z dlouhé cesty. Zároveň klesne spotřeba vozidla o cca 0,3-0,7 l / 100km. Odpadá starost s další výměnou, protože zařízení v autě již není. Odstranění probíhá vymontováním filtru z vozidla a softwarovou úpravou řídící jednotky. Při neodborném provedení může dojít značnému poškození turba a podobně. Při dalším prodeji auta může kupující argumentovat tím, že pokud tam filtr není, auto nesplňuje zákonné podmínky a tím pádem může požadovat nižší cenu. V každém případě, kdy filtr vyhodíte (resp. vykuchate) máte hned další výdej, pokud bude policie měřit emisní hodnoty na místě.

Nevýhody odstranění DPF filtru

  • Riziko pokuty při odhalení policií (zejména Německo, Rakousko, tam už policisté vědí toto snadno odhalit a velmi dobře vědí že auto bez DPF oficiálně nesplňuje parametry provozu)
  • Zvýší se emise (při emisní kontrole auto nemusí projít)
  • Auto může více kouřit
  • Pokles ceny při prodeji - v dnešní době se stav DPF kupující vyptávají

Výhody odstranění DPF filtru

  • Snížení spotřeby vozidla
  • Trvalým odstraněním DPF už nikdy nebudete mít problémy s DPF
  • Cena cca 250-500 EUR
  • Předtím než se rozhodnete odstranit váš DPF filtr navštivte náš eshop a prohlédněte si naše super ceny za které vám umíme dodat zcela nový DPF filtr.

odstraneni-dpf-filtru

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení